Brandweer rukt uit voor hooibroei aan Bremmelerstraat in Wijhe

Leestijd: 2 minuten

Bij een boerderij aan de Bremmelerstraat in Wijhe is sprake van hooibroei. De brandweer werd rond 17.00 uur gealarmeerd om de brand te bestrijden. Na een half uur is er opgeschaald naar een middelbrand. Er zijn twee bluswagens, twee watertankwagens en een hoogwerker ingezet vanuit omliggende brandweerkorpsen.

Hooibroei is zelfontbranding van hooi. Dit kan ontstaan wanneer hooi te vochtig wordt opgeslagen. Door bacteriën en schimmels komt warmte vrij. Als deze warmte niet kan ontsnappen, loopt de temperatuur steeds verder op. In extreme gevallen kan het hooi uit zichzelf gaan smeulen of zelfs branden.

Er is een verzorgingsploeg van de brandweer aanwezig in verband met de kou. Dit team zorgt tijdens en na de inzet voor de opvang en verzorging van brandweerlieden en soms andere hulpverleners. Zij voorzien hen van eten en drinken, regelen rust- en herstelmomenten en bieden ondersteuning.

Volgens de woordvoerder lag er 200 ton mest in een schuur. Met shovels van het bedrijf is de mest naar buiten gehaald en door de brandweer afgeblust. De brand is onder controle maar nog niet klaar.

Vanwege de kou wordt er gezorgd voor aflossing van de brandweerploegen.

Hooibroei in Wijhe, foto: Rens Hulman Fotografie / Jorrit van Lingen
Hooibroei in Wijhe, foto: Rens Hulman Fotografie / Jorrit van Lingen
Hooibroei in Wijhe, foto: Rens Hulman Fotografie / Jorrit van Lingen

Tip Salland1:
Stuur een e-mail naar redactie@salland1.nl

Als je toch bezig bent!

Volg jij Salland1 al?

2,014FansLike
2,285VolgersVolg
2,074VolgersVolg
4,008AbonneesAbonneer