In de Deventer wijk Wechelerhoek is een belangrijke stap gezet richting grootschalige woningbouw. Na brede inspraak ligt er nu een voorkeursmodel dat ruimte biedt voor 1.500 tot 1.600 woningen en drie erven met voorzieningen zoals scholen, een gezondheidscentrum, horeca en een gemakswinkel.
De ontwikkeling van Wechelerhoek is onderdeel van de groeiplannen van Deventer. Tot 2035 moeten er ongeveer 10.000 nieuwe woningen bijkomen in het stedelijk gebied. Wechelerhoek – gelegen tussen de Raalterweg, de Zandwetering, de Wechelerweg en de Frieswijkerweg – is daarbij één van de aangewezen locaties.
Het plan zet in op gevarieerde woonmilieus zoals wonen in het bos, op de enken of aan de velden. Daarbij is een mix van woningtypes voorzien: 30% sociale huur, 40% betaalbare huur- en koopwoningen en 30% duurdere koopwoningen. Duurzaamheid, circulariteit en lokale voedselproductie spelen een belangrijke rol in het ontwerp.
Het voorkeursmodel vormt de basis voor het Masterplan Wechelerhoek, dat eind 2025 of begin 2026 ter besluitvorming aan de gemeenteraad wordt voorgelegd. Belangstellenden kunnen aanstaande maandag terecht in het gebiedscafé voor meer informatie over het plan.
Tip Salland1:
Stuur een e-mail naar redactie@salland1.nl