Voorjaarscursus baby-peutermuziek

Leestijd: 2 minuten


Muziek?. Bijna alle kinderen hebben er wel iets mee. Denk maar aan peuters die als vanzelf beginnen te deinen als ze een melodietje horen, dreumesen voor wie aan- en uitkleden leuker wordt met een bijpassend liedje en kleuters die beter eten als ze afgeleid zijn door muziek. Maar ook voor baby?s heeft muziek een grote betekenis. De herkenbare stem van hun vader of moeder is rustgevend. Het bewegen op muziek vormt een speciale belevenis en alledaagse rituelen kunnen vergezeld van een liedje structuur bieden. Bovendien is samen muziek maken en beleven een geweldige ervaring voor zowel ouder/verzorger als kind.

De voorjaarscursus  Baby- en Peutermuziek die georganiseerd wordt door de Stichting Muziekonderwijs Olst-Wijhe, zal starten op woensdag 30 maart a.s. en zal dit voorjaar alleen gehouden worden in het Holstohus (Jan Schamhartstraat 5) in Olst. De cursus wordt gegeven door Marije Schonewille. Deze jonge, enthousiaste vrouw is afgestudeerd aan het conservatorium in Rotterdam en heeft daarna de docentenopleiding Muziek op schoot gevolgd. Ze geeft les aan Muziekschool Borne en werkt daarnaast als muziekdocent en pedagogisch medewerkster op een kinderdagverblijf. Grotendeels is ze opgegroeid in Olst, waar haar ouders nog steeds wonen.

De cursus bestaat uit 8 lessen van plm. 45 minuten (geen les in de meivakantie) en is bedoeld voor kinderen van 5 maanden tot 4 jaar. Het cursusgeld bedraagt 47 euro. De kinderen moeten begeleid worden door (liefst steeds dezelfde) volwassene. Het ?draait? vooral om het samen plezier beleven aan muzikale activiteiten. De docente maakt onder andere gebruik van kleine instrumentjes zoals ritmestokjes en sambaballen, en ander spelmateriaal als vingerpopjes, ballen en blokken. Veel liedjes gaan over activiteiten van alle dag, zoals aankleden, in bad gaan, eten en drinken, maar ook schootspelletjes en liedjes waarbij de band tussen ouder/verzorger en kind centraal staat.

De cursus is heel leuk om te doen met uw eigen kind, uw kleinkind  of met uw oppaskindje.
De aanmeldingen voor de cursus zullen zoveel mogelijk verdeeld worden over 3 groepen: een babygroep, een dreumesgroep en een peutergroep. De cursustijden liggen tussen 08.45 uur en 11.45 uur. Met slaap- en schooltijden wordt zoveel mogelijk rekening gehouden.

Voor verdere informatie en/of opgave kunt u zich wenden tot:

– Marleen Boschloo       tel nr 0570 523033   email: kemper@freeler.nl
– Jolande Olthof             tel nr 0570 523021
– Connie Engeltjes         tel nr 0570 524117

Marcel Middelveld
Een leuk nieuwtje? Grappig filmpje? Of een hele goede tip? Gooi het gerust bij ons over de heg! Volledig anoniem, maar plaats je contactgegevens er wel bij, zeker als je een vraag hebt waar we op moeten reageren. We publiceren nooit je naam zonder dat je dit wilt. Tenzij je dat juist wilt. Mail ons gerust op onlineredactie@salland1.nl!

Als je toch bezig bent!

Volg jij Salland1 al?

2,014FansLike
2,285VolgersVolg
2,074VolgersVolg
4,008AbonneesAbonneer