Uitbreiding zorg aangeboren hartafwijkingen in Deventer

Leestijd: < 1 minuut


Patiënten met aangeboren hartafwijking worden voortaan niet alleen door de kindercardioloog maar ook door een congenitaal cardioloog uit Groningen gezien. Hierdoor is in Deventer de zorg voor kinderen én volwassenen met meer complexe hartafwijkingen mogelijk.

Al jaren komt er een kindercardioloog uit Groningen naar Deventer om er zorg dicht bij huis te bieden. Nieuw is dat nu ook de congenitaal cardioloog van het UMCG, dr. P.G. Pieper, naar Deventer komt. Recent werd een overeenkomst getekend die voorziet in 4 tot 6 spreekuren per jaar in het Deventer Ziekenhuis. De Groningse specialisten werken dan samen met de Deventer kinderarts Peter Bouman en algemeen cardioloog Jan van Wijngaarden. Eventuele (chirurgische) ingrepen blijven plaatsvinden in Groningen.

Zorg dichtbij
Naast de zorg dichtbij huis, leren de cardiologen de patiënten met een aangeboren hartafwijking voortaan al op kinderleeftijd kennen en kunnen de kinderartsen hun – inmiddels volwassen geworden – patiënten blijven volgen. Verder hopen de Deventer specialisten met de komst van hun Groningse collega?s hun kennis en expertise op het gebied van aangeboren hartafwijkingen te vergroten.

Marcel Middelveld
Een leuk nieuwtje? Grappig filmpje? Of een hele goede tip? Gooi het gerust bij ons over de heg! Volledig anoniem, maar plaats je contactgegevens er wel bij, zeker als je een vraag hebt waar we op moeten reageren. We publiceren nooit je naam zonder dat je dit wilt. Tenzij je dat juist wilt. Mail ons gerust op onlineredactie@salland1.nl!

Als je toch bezig bent!

Volg jij Salland1 al?

2,014FansLike
2,285VolgersVolg
2,074VolgersVolg
4,008AbonneesAbonneer