Op 27 september 2015 start het negende seizoen Literair, zoals altijd in de Sallandse Kamer, Langstraat 18 te Wijhe. Van 11.00-13.00 uur zal het programma als volgt zijn:
Rika Slikker zal een oud Hebreeuws sprookje voordragen, als eerbetoon aan Roos Mendel,die 30 mei overleed en vaak met haar cello-spel de voordrachten verluchtte.Johan Jonker, arts en dichter uit Den Nul, zal Hans Lodeizen nader toelichten en voordragen. Lodeizen was min of meer de voorloper van de vijftigers (o.a. Lucebert, Gerrit Kouwenaar…) en stierf veel te jong (26 jaar) aan leukemie in 1950 te Lausanne,Zwitserland. De muziek wordt ditmaal verzorgd door Sylvia Cempini, die onlangs cum laude afstudeerde aan het conservatorium te Zwolle. Zij is een geweldige celliste en zal licht romantische muziek laten horen, passend bij het werk van Hans Lodeizen.
De toegang is gratis,consumpties zijnvoor eigen rekening. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Jona Bolster: jona_bolster@hotmail of 06-13089854.