Jasper Hilkhuijsen en Nynke Boelens zijn de winnaars van Oe-da! 2010. Het rijksmonumentenspel van Jasper en het melkservies van Nynke kregen respectievelijk de jury-prijs en de publieksprijs. OE-DA! is een Overijsselse ontwerpwedstrijd voor jonge ontwerpers op het gebied van cultureel erfgoed en design. De genomineerde inzendingen zijn nog tot 31 oktober 2010 te zien in Museum TwentseWelle.
Volgens de jury is het Rijksmonumentenspel een bijzondere inzending met een duidelijk educatief karakter. ?Het toont een sterk marketing concept met de mogelijkheid voor vele verbindingen met o.a. musea en scholen in Overijssel. Dit ontwerp vraagt om een eigen weblog of website, waar je het spel ook digitaal online tegen anderen zou kunnen spelen (er wordt als voorbeeld een link gelegd naar de Kolonisten van Katan). De laagdrempeligheid van het voorstel is charmant, het is ook thuis uit te voeren en zelfs te printen; een sympathieke gedachte.? Aldus het juryrapport.
Het spel Rijksmonumentenjacht laat spelers kennis maken met een groot aantal (bekende en minder bekende) rijksmonumenten in Overijssel. De spelers proberen antwoord te vinden op interessante en spraakmakende vragen. Uit elke gemeente in Overijssel is een rijksmonument geselecteerd. Groot of klein, bekend of onbekend, gebouw of niet; de variëteit is groot.
De door de jury geselecteerde winnaar ontvangt een bedrag van ? 5.000 en intensieve ondersteuning bij de realisatie van het ontwerp.
Ook bezoekers konden een stem uitbrengen op het ontwerp van hun voorkeur. Zij kozen voor M.L.K., het melkservies met Staphorster stipwerk van Nynke Boelens. Zij wint de publieksprijs van ? 1.000.
OE-DA! is een ontwerpwedstrijd voor jonge beginnende ontwerpers tot 35 jaar. Studenten en jonge ontwerpers krijgen door OE-DA! de mogelijkheid om zelfstandig aan hun portfolio te werken en kennis te maken met opdrachtsituaties in de praktijk. OE-DA! is een fris concept voor de vernieuwing van de aandacht voor cultureel erfgoed vóór en dóór een jong en breed publiek.