Opgegroeid in Deventer, uitgevlogen naar Rotterdam voor een studie aan het conservatorium en uiteindelijk weer teruggekeerd naar Salland. Renske voelt zich thuis met haar gezin. Ze werkt parttime in het onderwijs, maar haar hart ligt bij muziek. Wat ze het liefste doet, is mensen verbinden met kunst, in de eerste plaats met muziek. Onlangs gaf ze een voorstelling, en dat smaakte naar meer.
Renske maakt onder de naam Lorely al jaren muziek. Over haar tijd in Rotterdam zegt ze: “Ik heb daar een fijne tijd gehad, maar je brood verdienen met muziek is niet eenvoudig. Gelukkig heb ik nog andere talenten en interesses. Na mijn afstuderen ben ik binnen het onderwijs gaan werken”, vertelt ze. Ze bleef muziek maken en bracht een album uit, maar dat sloeg helaas niet echt aan.
“In 2020, vlak voor de uitbraak van de pandemie, ontmoette ik een cultureel antropologe. Wij bleken een gedeelde fascinatie te hebben voor ontmoeting. Waarom vinden we het vaak leuk als het spontaan gebeurt, maar vermijden we contact met onbekenden zo snel?Mijn kunstenaarsblik en haar wetenschappelijke blik bleken een hele mooie combinatie”, aldus Renske. Zo ontstond Project IJsbrekers, bedoeld om ontmoetingen tussen willekeurige voorbijgangers tot stand brengen.
Verhuizen
Nadat afloop van dat project, verhuisde Renske met haar gezin naar Olst. “Mijn man en ik wilden graag dichter bij familie gaan wonen, met wat meer ruimte en natuur om ons heen. Die verhuizing bleek een geweldige stap. De natuur, de rust, het hechte dorpsleven, we zijn helemaal op ons plek!” Inmiddels wonen ze drie jaar in Olst en bracht ze haar tweede album uit.
Rond dat album schreef Renske een voorstelling: Ik ben de Zee. “Daarin breng ik alles wat ik tijdens Project IJsbrekers heb geleerd terug naar het podium. Het is een voorstelling geworden die voelt als een reis. Een reis naar binnen, naar jezelf, maar vooral ook naar elkaar”, legt ze uit.
In september ging de voorstelling in première in het Holstohus in Olst. “Het voelt alsof mijn carrière nu pas begint. Ik leer nog steeds mensen en plekken in de regio kennen en ik geniet ervan. Ik weet nu wat ik te doen heb, en ik neem het stap voor stap”, vertelt Renske. Ze vind het vooral mooi om samen met de gemeenschap mooie dingen te gaan opbouwen.
Op 13 december is de voorstelling te zien in de Fazant in Deventer.
Tip Salland1:
Stuur een e-mail naar redactie@salland1.nl
