Samen lopen voor een goed doel, dat is wat de inwoners van Raalte gaan doen in december. Dan is het weer tijd voor de Roalter Backyard, een jaarlijks evenement dat onder andere wordt georganiseerd door Ruud Cents. Dit jaar lopen de deelnemers voor Stichting LEF Raalte, die zich inzet om lichtpuntjes te brengen in het leven van mensen met een ernstige ziekte.
De deelnemers starten op 12 december om 20.00 uur en beginnen daarna elk uur opnieuw aan een ronde. Zo lopen ze samen de hele nacht door. De laatste ronde is de volgende dag om 16.00 uur.
Het evenement is gebaseerd op een bekende run in Amerika. Daarbij lopen de deelnemers rondjes van 6,7 km volgens het principe van ‘last man standing’; diegene die het langst doorgaat wint. “Deelnemers kunnen één ronde meelopen, maar wie zichzelf wil uitdagen, loopt een halve, hele of zelfs een ultra marathon. Dat zijn in totaal 21 rondes”, vertelt Ruud Cents, mede-organisator.
Goed doel
Elk jaar kiest de organisatie voor een goed doel. Vorig jaar was dat de stichting Red Horse Company, een groep mensen die huizen bouwt voor arme gezinnen in de Fillipijnen. Dit jaar lopen de deelnemers dus voor Stichting LEF Raalte. Afgelopen week was de stichting op bezoek bij de organisatie van het evenement.
“Waar veel doelen zich richten op onderzoek, kijkt LEF naar het nu, naar mensen die vandaag ziek zijn, naar gezinnen die nú steun nodig hebben”, vertelt de stichting. De naam LEF staat voor de moed om te durven leven en er voor elkaar te zijn. Ze doen dit met vrijwilligers, donateurs, ondernemers en iedereen die wil helpen. “De run draait om gezelligheid maar zeker ook om het goede doel”, aldus Ruud.
Opgeven is niet nodig, wél als er groepen komen van meer dan 10 personen, dan graag aanmelden bij ruudcents@hotmail.com.
Tip Salland1:
Stuur een e-mail naar redactie@salland1.nl