Woensdag 14 September aanstaande vindt in Olst de 15de editie van de Appelloop plaats.
15 jaar geleden is de Appelloop ontstaan nadat voormalig organisatoren Frans Driessen en William Klein Boonschate, beide zelf fanatieke hardlopers, vonden dat er een hardloopwedstrijd in Olst moest komen. Wat als een klein ?dorpsloopje? is begonnen, is uitgegroeid naar een jaarlijks terugkerend evenement. De naam Appelloop heeft een historische waarde voor het dorp. In het verleden werd Olst, door de vele appeltelers die gevestigd waren in het dorp, ook wel Appeldorp genoemd. En tijdens de allereerste Appelloop was Marietje Appel burgemeester van Olst.
De stichting Olst-Wijhe in Beweging heeft inmiddels het stokje van Frans Driessen en William Klein Boonschate overgenomen, en organiseert dit jaar de Appelloop voor de 5de keer.
Ook dit jaar wordt er weer gebruik gemaakt van een elektronische tijdmeting. Het systeem is verbeterd, zodat iedere deelnemer zijn/haar tijd kan zien en deze zal ook geregistreerd worden.
Voorinschrijving via internet was wederom mogelijk en dit scheelt de organisatie veel werk. Ook buiten de regio is de Appelloop een bekend evenement. Mensen uit binnen en buitenland verschijnen jaarlijks aan de start. De organisatie is trots dat ook de lopers van hoog nivo jaarlijks meelopen. Zoals vorig jaar Irene Kalter, marathonkampioene van Nederland en hardlopers uit de regio, waaronder Johan Kats, die al een aantal keer de loop gewonnen heeft. Het aantal lange afstandlopers blijft elk jaar stijgen.
Traditie van de Appelloop is dat iedere deelnemer een zakje appels meekrijgt. En ook voor de jeugd is er een leuke prijs te winnen. Het meisje dat dit jaar de snelste tijd loopt wint haar gewicht in appels. De snelste vrouwelijke/mannelijk loper uit de gemeente Olst-Wijhe op de 5km mag de wisselbeker in ontvangst nemen. Bij de heren is de wisselbeker al 5 jaar in bezit van Freek Lie. Bij de dames won vorig jaar Sonja Janssen.
Tevens is er sinds een aantal jaren de bedrijvenloop op de 5km. Dit jaar verschijnen er ruim 25 teams aan de start.
De organisatie is blij dat de loop uitgegroeid is tot een wedstrijd met veel regionale bekendheid maar benadrukt dat dit niet zonder de inzet van ruim 40 enthousiaste vrijwilligers gelukt was.
Dit jaar helpen er ook een aantal werknemers van Makelaarskantoor Vrielink mee met de organisatie. Zij zullen de inschrijftafel gaan bemannen.
De afstanden die gelopen kunnen worden zijn verdeeld in de volgende categorieën:
1150 m voor kinderen van 4 t/m 6 jaar (starttijd 18.00 uur)
1150 m voor kinderen van 7 t/m 9 jaar (starttijd 18.15 uur)
1150 m voor kinderen van 10 t/m 12 jaar (starttijd 18.30 uur)
5 en 10 km voor volwassenen (starttijd 19.00 uur)
Voor Leo Pelgröm en Goos Lier, leden van de organisatie, is vooral het plezier, de authenticiteit en gezelligheid het allerbelangrijkste. Er wordt niet gestreefd naar een massa evenement ondanks dat ze vereerd zijn met het sterke deelnemers veld met lopers van hoog nationaal niveau. De sfeer die de Appelloop nu heeft zal gewaarborgd blijven, want dat maakt de Appelloop zoals deze nu is.
Mocht u zich nog in willen schrijven dan kan dat woensdag tot een halfuur voor aanvang van de wedstrijd. De start en finish zijn bij het gemeentehuis in Olst. De inschrijftafel is gevestigd in de feesttent van het Olsterfeest.
Meer informatie over de Appelloop kunt u vinden op www.appelloop.nl