Wethouder Cor van den Berg heeft op vrijdag 9 november de eerste twee openbare laadpunten voor elektrische auto?s in de gemeente Olst-Wijhe in gebruik genomen. De laadpalen zijn door Jansen Venneboer geplaatst aan de industrieweg 4 in Wijhe, direct vóór het kantoorpand .
Jansen Venneboer houdt bij de bedrijfsvoering zoveel mogelijk rekening met duurzaamheid. Ze is al geruime tijd bezig met het ?vergroenen? van het wagenpark en de aanschaf van twee elektrische auto?s past prima in dit beleid. Deze auto?s, beide een Opel Ampera, zijn de aanleiding voor het plaatsen van de twee laadpunten bij Jansen Venneboer.
Aangezien in de directe regio rond Wijhe nog geen openbare laadpunten voor elektrische auto?s waren geïnstalleerd, wordt hiermee weer een stap in de richting van de landelijke dekking gezet.
Naast verduurzaming van het wagenpark is Jansen Venneboer ook bezig met het uitwerken van maatregelen om het energieverbruik ten gevolge van de bedrijfsvoering te reduceren. Hierbij wordt gekeken naar de verlichting, de bouwkundige staat van de gebouwen en de klimaatinstallatie. Onlangs zijn de medewerkers die regelmatig gebruik maken van de bedrijfswagens van Jansen Venneboer naar een cursus ?Het nieuwe rijden? geweest. Deze nieuwe manier van rijden heeft een positieve invloed op de veiligheid en het brandstofverbruik.
Ook bij het engineerings- en productieproces speelt duurzaamheid een steeds belangrijkere rol. Dit komt tot uiting in de keuze van de materialen, de operationele kosten en het onderhoud van de kunstwerken.
Jansen Venneboer is gecertificeerd op trede 3 van de CO2 prestatieladder van SKAO (Stichting Klimaatvriendelijk Aanbesteden en Ondernemen, voorheen van Prorail) en is momenteel certificering op de hoogste trede van de ladder, niveau 5, aan het voorbereiden. Daarnaast was Jansen Venneboer het eerste Nederlandse bedrijf wat gecertificeerd werd voor de MVO-monitor van de Metaalunie. Het bedrijf is samen met andere partijen actief bezig met de ontwikkeling van innovatieve systemen op het gebied van duurzame energieopwekking en de toepassing van duurzame materialen.
De CO2-emissie bij Jansen Venneboer is ondanks een aanzienlijke groei van het bedrijf in het afgelopen jaar met ruim 37% afgenomen ten opzichte van het jaar daarvoor. Door het MVO-beleid zal deze daling voortgezet worden. De medewerkers worden zich meer bewust van de belasting op het milieu als gevolg van het uitvoeren van de werkzaamheden. Ook in privéomstandigheden zal dit een positieve uitwerking hebben. Jansen Venneboer draagt hiermee een steentje bij om onze mooie waardevolle planeet beter en schoner te maken.