Zaterdag 27 September was het dan ook op de Eikelhof zover, burendag. Het bestuur van Plaatselijk Belang Eikelhof kijkt terug op een geslaagde ochtend. In het kader van de burendag werd op de Eikelhof het in het logo van PB staande ooievaarsnest vervangen. Al in de afgelopen zomer werden er al voor bereidingen getroffen, waaronder het tijdig bestellen van een nieuw nest bij ooievaarsbuitenstation De Lokkerij bij De Wijk (Dr.).
Afgelopen zaterdag was het dan zover, met veel materieel ging het richting de plek waar het oude nest stond. De een hield zich bezig met het verwijderen van het oude nest, de ander met het voorbereiden van het plaatsen van het nieuwe nest. Of met het halen van snoeihout enz, voor een bedekking in het nest. Weer anderen zorgden voor gezelligheid onder het genot van verse koffie en thee met, ja hoe kan het ook anders. Beschuit met muisjes, want bij een ?geboorte? van een nieuwe landingsplaats voor de ooievaar kan je daar niet omheen.
Nadat het nest weer op de paal stond was er een belangrijke taak weggelegd voor de aanwezige aanstaande opa/oma Caron. Zij hebben (als kers op de taart) samen op ca. 6 meter hoogte het nest ingewijd, door (nep) poep over de rand van het nest aan te brengen. Zodat een ooievaar denkt dat het een al eerder bewoont nest is en zich er zijn nest van gaat maken.
Je zou toch zeggen dat een ooievaarskoppel op deze wijze toch wel welkom geheten wordt op de Eikelhof. Aan de Eikelhof ligt het in ieder geval niet, het bestuur van PB dankt dan ook iedereen die op zijn of haar wijze bij gedragen heeft aan dit prachtige resultaat.