Sinds 2009 is de gemeente Olst-Wijhe samen met de Herstructureringsmaatschappij bedrijventerreinen Overijssel (HMO) en de provincie Overijssel bezig met de Duurzame versterking van het bedrijventerrein De Enk in Wijhe. Het laatste onderdeel daarvan, dat nu aan de orde is, is de herstructurering van het terrein. Al geruime tijd worden gesprekken gevoerd met de ondernemers op bedrijventerrein De Enk om te komen tot ontwikkelingen die de hoeveelheid terrein, die daadwerkelijk als bedrijventerrein in gebruik is, te vergroten en om De Enk een kwalitatieve impuls te geven.
Onderdeel van de kwalitatieve ontwikkeling is een duidelijkere profilering van delen van De Enk. Zo zijn we bezig om bedrijven uit de zwaardere milieucategorieën dichter bij de dijk en verder van de Enkweg te krijgen en aan de Enkweg zelf de woon-werklocaties te vestigen. In 2009 is deze ontwikkeling vastgelegd in de herstructureringsvisie De Enk. Deze kunt u bekijken op onze website: www.olst-wijhe.nl > ondernemen > bedrijventerreinen Olst-Wjihe > duurzame versterking bedrijventerrein De Enk.
Verplaatsingen
Het betreft de verplaatsing van het bedrijf Kluin van de Industrieweg in Wijhe naar de Nijverheidsweg in Wijhe. De vrijkomende locatie aan de Industrieweg wordt voor wat betreft het kantorendeel gekocht door Jansen Venneboer. De rest van de locatie wordt gekocht door HMO. Met deze herstructurering geven deze bedrijven een belangrijke impuls aan de werkgelegenheid in Wijhe en omgeving. Ook past deze stap in de ontwikkeling van deze bedrijven.
Voor de vrijkomende locatie aan de Industrieweg wordt door HMO samen met Autobedrijf van Gurp en Sallandtours en Onis (Onis ontwikkelt en bouwt samen met Autobedrijf van Gurp en Sallandtours) hard gewerkt om de verplaatsing van dit bedrijf mogelijk te maken. Ook de locatie van Autobedrijf van Gurp en Sallandtours aan de Enkweg zal door HMO worden gekocht en worden ontwikkeld voor woningbouw aan de Enkweg en een strook voor bedrijven tegen het huidige bedrijfsterrein aan. De gemeente Olst-Wijhe en de provincie Overijssel dragen gezamenlijk voor deze herstructurering een bedrag bij van ? 500.000,-.
Planning
De fasering van deze laatste fase van de herstructurering is als volgt. Kluin is momenteel al gestart met de werkzaamheden aan de Nijverheidsweg. Voor de kerst verhuist het kantorendeel van de Industrieweg naar de Nijverheidsweg. De productiehal zal voor 1 april 2013 in gebruik worden genomen. Zodra deze verplaatsingen zijn gerealiseerd zal Jansen Venneboer het kantorendeel aan de Industrieweg in gebruik nemen. Naar verwachting zal in april 2013 gestart worden met de bouw van het garagebedrijf en het bedrijfsverzamelgebouw voor Autobedrijf van Gurp en Sallandtours en Onis. Dit zal in oktober 2013 gereed zijn. Vervolgens start HMO de ontwikkeling van de locatie aan de Enkweg.
Doelstelling behaald
Als deze laatste fase is afgerond zijn de doelstellingen uit de herstructureringsvisie De Enk en de subsidievoorwaarden van de provincie Overijssel geheel gerealiseerd. De belangrijkste daarvan is een winst van 1,5 tot 2,0 ha uit te geven bedrijventerrein.