Jarno en Tamara verruilden Heino voor Spanje: “We hebben er geen moment spijt van gehad”

Leestijd: 2 minuten

Jarno (51) en Tamara (48) uit Heino waren ‘klaar’ met Nederland. Eind januari vertrokken ze voorgoed naar Spanje om daar een nieuw leven op te bouwen. Nu, tien maanden later, blikken ze terug: hoe gaat het met hen in Spanje?

Jarno en Tamara wonen inmiddels in Albox, een plaats in het zuiden van Spanje. Hun huis staat op een groot perceel. De voortuin was twintig jaar geleden al aangelegd, maar de achtertuin was een kale vlakte. Daar gingen ze als eerste mee aan de slag.

“We wilden graag weg uit Heino om meer van het mooie weer te genieten,” vertelt Tamara. “Maar tijdens het werken in de tuin werd het wel héél warm – soms boven de veertig graden. Dan dachten we: oei, we houden van zon, maar dit is wel erg heet.” Gelukkig had hun Franse buldog nergens last van. Tamara lacht: “We hebben het overleefd!”

Tekst gaat verder onder de foto

Franse Buldog aan het luieren, foto: Tamara Wolters

De voortuin is bijna helemaal leeggehaald en opnieuw ingericht. “We hebben nieuwe planten tegen het hek geplaatst voor wat privacy,” legt Tamara uit. Daarnaast zijn er 150 oleanders geplant en kwamen er palmbomen, agaves, yukka’s en andere planten bij die goed tegen zon en droogte kunnen. Een bovengronds zwembad mocht natuurlijk niet ontbreken. “In de grond mag dat hier niet, dus dan maar erboven.” Ook zijn er zonnepanelen aangelegd, om het huis duurzaam en energiezuinig te maken.

Niet alles ging vanzelf. Voor zakelijke en administratieve zaken moesten ze vaak reizen naar verschillende instanties. “Veel dingen gaan hier nog op papier. Daardoor duurt het lang en dat kan best frustrerend zijn,” vertelt Tamara. “Maar als je de juiste documenten en contacten hebt, komt het goed.”

Om zich echt thuis te voelen, zijn ze begonnen met Spaanse les. “We volgen drie keer per week een taalcursus. Spaans is een moeilijke taal, je leert het alleen door veel te oefenen.”

Jarno en Tamara wonen in een afgelegen gebied waar vooral Spanjaarden wonen. “We vonden het belangrijk om de taal te leren. We willen hier wonen zoals de mensen die er al leven, niet alles in het Engels blijven doen,” zegt Tamara. Toch spreken ze ook regelmatig andere talen. “Onze buren komen uit België, Engeland en Ierland. Dat maakt het gezellig en internationaal.”

Het stel heeft geen moment spijt van hun keuze. “We hebben veel meer tijd voor elkaar,” zegt Tamara. “We koken bijna elke dag uitgebreid en genieten echt van het leven. Voor twee mensen die altijd aan het werk waren en nooit rust namen, voelt dit als een verademing.”

Albox zijkant huis in Spanje, foto: Tamara Wolters

Tip Salland1:
Stuur een e-mail naar redactie@salland1.nl

Als je toch bezig bent!

Volg jij Salland1 al?

2,014FansLike
2,285VolgersVolg
2,074VolgersVolg
4,008AbonneesAbonneer