IJssel weer gewoon bevaarbaar

Leestijd: < 1 minuut


Afgelopen nacht om 24:00 uur kreeg Rijkswaterstaat de melding binnen dat er op de IJssel ter hoogte van Olst een binnenvaartschip beladen met brandstof was vastgelopen. Hierop heeft Rijkswaterstaat de scheepvaart gestremd. Om 09:00 uur is het schip met behulp van een sleepboot ?vlot getrokken?en kon de scheepvaart onder begeleiding door varen. Inmiddels is de te zware vracht van het schip overgepompt naar een ander vrachtschip en hebben de beide schepen  hun route vervolgt en is de IJssel weer gewoon bevaarbaar.
Rijkswaterstaat had al voordat het schip vastliep de minst gepeilde hoogte doorgegeven. Hierop had de schipper die onder Duitse vlag vaart zijn schip minder moeten beladen, echter heeft hij hier waarschijnlijk weinig gehoor aan gegeven en kon het schip vastlopen in de IJssel. Welke stappen er richting de schipper  worden ondernomen is nog niet duidelijk, wel is hij uitgebreid aangesproken
Er is geen calamiteitenplan in werking gezet, maar er is wel dusdanig gehandeld aldus de woordvoerder van Rijkswaterstaat.

Marcel Middelveld
Een leuk nieuwtje? Grappig filmpje? Of een hele goede tip? Gooi het gerust bij ons over de heg! Volledig anoniem, maar plaats je contactgegevens er wel bij, zeker als je een vraag hebt waar we op moeten reageren. We publiceren nooit je naam zonder dat je dit wilt. Tenzij je dat juist wilt. Mail ons gerust op onlineredactie@salland1.nl!

Als je toch bezig bent!

Volg jij Salland1 al?

2,014FansLike
2,285VolgersVolg
2,074VolgersVolg
4,008AbonneesAbonneer