De gemeente Olst-Wijhe is de situatie bij de Langstraat aan het evalueren. De straat is onderdeel van het winkelgebied in Wijhe, het is daarom vaak druk met auto’s, fietsers, bewoners en wandelaars. Uit een verkeersonderzoek in 2023 en 2024 kwamen geen feitelijke problemen, wel gaven bewoners aan zich niet altijd veilig te voelen in de winkelstraat.
Als gevolg van de zorgen werd een informatieavond voor bewoners en ondernemers van de Langstraat georganiseerd, daaruit bleek dat er veel draagvlak was om de straat te benoemen als (winkel)erf. De straat aanwijzen als (winkel)erf zorgt ervoor dat voetgangers voorrang hebben en de hele straat mogen gebruiken, ook is de maximumsnelheid dan 15 km/uur.
De Langstraat inrichten als (winkel)erf gebeurde eind 2024. Éen jaar later evalueert de gemeente: wat vinden bewoners van de nieuwe situatie? En heeft de maatregel het gewenste effect? Om deze vragen te beantwoorden verzamelde de gemeente de afgelopen twee maanden gegevens doormiddel van snelheidsmetingen en verkeerstellingen. Om de meningen van bewoners en ondernemers scherp te krijgen is er een enquête opgesteld die te vinden is op de website van de gemeente.
De gemeente neemt de verzamelde gegevens en reacties mee om een evaluatierapport te vormen, die naar verwachting voor 1 maart af is. Naar aanleiding van het rapport besluit de gemeente of aanpassingen nodig zijn. Als blijkt dat de situatie bij de Langstraat nog niet voldoende verbeterd is worden andere maatregelen opnieuw overwogen.
Tip Salland1:
Stuur een e-mail naar redactie@salland1.nl