In Wijhe gaat de gemeente Olst-Wijhe onderzoeken of de veranderingen in de Langstraat hebben gewerkt. Vorig jaar heeft de gemeente samen met een verkeerskundig bureau gekeken of de Langstraat verkeersveiliger gemaakt kan worden, waardoor ook het winkelen er prettiger wordt.
Vorig jaar werd besloten dat er iets veranderd moest worden in de straat, dit kwam na aanleiding van een eerder onderzoek van adviesbureau Goudappel. Wethouder Marcel Blind gaf toen aan “Deze voorgestelde maatregelen zijn nodig om te zorgen voor de veiligheid van onze inwoners en bezoekers, terwijl we de unieke identiteit van de Langstraat behouden”.
Zo werd de maximumsnelheid in de Langstraat al verlaagd naar 15 km/uur en kregen voetgangers voorrang op alle voertuigen. BonoTraffics, een verkeerskundig adviesbureau, gaat onderzoeken of de aanpassingen het gewenste effect hebben gehad.
Aan het eind van deze week start het onderzoek, dit gebeurt met camera’s en telslangen. Deze moeten het verkeer in de straat in kaart brengen. Begin volgend jaar kunnen bewoners ook bijdragen aan het onderzoek doormiddel van een enquête. Het onderzoek wordt naar verwachting vóór 1 maart 2026 afgerond.
Tip Salland1:
Stuur een e-mail naar redactie@salland1.nl