FNV Bondgenoten: acties in transport op drukste dag

Leestijd: < 1 minuut


Vandaag, op Goede Vrijdag, voeren transportmedewerkers acties in Groningen,  Drenthe, Overijssel en Gelderland. Tijdens een van de drukste dagen van het jaar in transport en logistiek laten medewerkers zo zien dat de maat vol is. Ze willen zekerheid en een fatsoenlijk loon. Sinds het cao-overleg begin april stukliep hebben ongeveer 140.000 chauffeurs, loodsmedewerkers, kraanmachinisten en kantoorpersoneel in transport en logistiek geen cao.

De werkgevers bieden nul procent ruimte voor loonsverhogingen. FNV Bondgenoten eist drie procent. Bestuurder Minke Jansma van Transport en Logistiek: ?Jaren van soberheid beginnen de mensen op te breken. Met hetzelfde loon kun je steeds minder kopen en mensen zijn het zat. Drie procent betekent in feite koopkrachtbehoud en met minder willen ze niet meer thuiskomen. Dat kunnen de werkgevers in hun oren knopen.? Wat de werknemers ook steekt, is het steeds sneller verdwijnen van vaste banen in transport en logistiek. Vaste chauffeurs worden ontslagen en in schijnconstructies vervangen door buitenlandse, spotgoedkope krachten, voor een hongerloon.

Er volgen de hele maand nog acties door het hele land, met een landelijke actiedag op 10 mei. De FNV wil dat werkgevers meer investeren in koopkracht en echte banen. Bezuinigen is geen werk! Mensen hebben genoeg zekerheid, respect en een stabiel inkomen nodig, zodat ze Gewoon Goed Werk kunnen leveren.  Meer informatie op www.koopkrachtenechtebanen.nl.

 

 

Marcel Middelveld
Een leuk nieuwtje? Grappig filmpje? Of een hele goede tip? Gooi het gerust bij ons over de heg! Volledig anoniem, maar plaats je contactgegevens er wel bij, zeker als je een vraag hebt waar we op moeten reageren. We publiceren nooit je naam zonder dat je dit wilt. Tenzij je dat juist wilt. Mail ons gerust op onlineredactie@salland1.nl!

Als je toch bezig bent!

Volg jij Salland1 al?

2,014FansLike
2,285VolgersVolg
2,074VolgersVolg
4,008AbonneesAbonneer
× App de radiostudio