In het Holstohus worden op vrijdag 27 februari weer twee films vertoond: één voor kinderen en één voor volwassenen. Om 18:30 uur zal de film How to train your dragon starten en om 20:30 uur de film Dorsvloer vol confetti.
18.30 uur ‘How to train your Dragon – 2’.
Vijf jaar na hun eerste avonturen zijn Hikkie en Tandloos bijna volwassen maar zij spelen nog altijd graag een potje drakenrace tegen elkaar. Zij zoeken het avontuur op door de wijde Vikingwereld om hen heen te ontdekken. Dan stuiten ze op een ijsgrot waar ze wilde draken en een mysterieuze Drakenrijder aantreffen. De twee vrienden raken verzeild in een spannende strijd om de toekomst van de mensen en draken te redden. Net als in het vorige deel staat de vriendschap tussen Hikkie en Tandloos centraal en die is nog steeds hartverwarmend. Een spannende film met veel humor: in ieder shot zit wel een grap verstopt! Een film waar jong en oud van zal genieten. Animatie, vanaf 6 jaar, Nederlands gesproken, 98 minuten.
Kinderen 2 euro, volwassenen 3 euro
20.30 uur ‘Dorsvloer vol Confetti’.
Gebaseerd op de gelijknamige bestseller van Franca Treur. De twaalfjarige Katelijne groeit eind jaren tachtig op in Zeeland in een strenggelovig boerengezin waar weinig ruimte is voor zelfontplooiing. Als enig meisje heeft ze het lastig tussen haar zes broers. Waar haar broers mogen werken op de boerderij en lekker buiten kunnen ravotten, wordt van Katelijne verwacht dat ze zich kuis gedraagt. Zij vindt haar uitweg in lezen en verhalen: familieverhalen, dorpsroddels, Bijbelverhalen, bekeringsgeschiedenissen. en sprookjes, al zijn dat leugens zijn die haar afhouden van de waarheid. Haar grote fantasie is haar enige vrijheid en geeft haar de moed zich subtiel te ontworstelen uit het haar milieu en te worden wie ze wil zijn. ‘Een van de beste Nederlandse boekverfilmingen’, AD. ‘Zowel treurig als geestig’, De volkskrant. 94 minuten.
Leden van het Nut 4 euro, niet-leden 6 euro.
Filmhuis Olst is een activiteit van het NUT.