Heino maakt zich op voor een nieuwe editie van Festival De Blije Beuk. Het gratis toegankelijke evenement vindt op Hemelvaartsdag, donderdag 14 mei 2026, opnieuw plaats op het terrein van Hof van Rakhorst en biedt een dagvullend programma voor jong en oud.
Traditiegetrouw staat Hemelvaartsdag in het teken van dauwtrappen. De dag begint sportief met een wandeling over Landgoed ’t Rozendael en verschillende fietsroutes vanuit 31 omliggende plaatsen richting Heino. De routes zijn te vinden via Fietsknooppunt.nl. Voor deelname aan de wandeling is een ticket nodig. Na afloop staat een gezamenlijke lunch klaar voor de deelnemers.
In de middag opent het festivalterrein met creatieve en culturele activiteiten. Bezoekers kunnen onder meer kalligraferen, ansichtkaarten zeefdrukken en versturen via een speciaal postkantoortje. Ook zijn er diverse teken- en verfactiviteiten.
Daarnaast keren de proeverijen terug. Bezoekers kunnen deelnemen aan een bier- en wijnproeverij of een barbecueworkshop. Nieuw dit jaar is dat deze activiteiten doorlopend plaatsvinden en niet langer aan vaste tijdsloten zijn gebonden. Tickets zijn verkrijgbaar via de ticketshop.
Ook muziek speelt een belangrijke rol tijdens het festival. Op het programma staan onder meer The Reel Bastards met rock, folk en country, bluesrockband Tuesday Peepshow, reggae- en dancehallformatie One Revolution en Ezzy Top, een coverband van ZZ Top. DJ Kim Fontijn verzorgt gedurende de dag de muziek met vinylsets en een silent disco.
Festival De Blije Beuk is in de afgelopen jaren uitgegroeid tot een vaste traditie op Hemelvaartsdag in Heino. Het evenement combineert sport, cultuur en muziek in een laagdrempelige en feestelijke sfeer.