Eerste bomen geplant in Gedachtenishoek Park 1813

Leestijd: 2 minuten


Op vrijdag 5 april a.s. worden de eerste 23 bomen in de hernieuwde Gedachtenishoek van Park 1813 geplant. De bomen worden geplant om een dierbaar persoon of moment te gedenken. Dat kan een geboorte of jubileum zijn, maar ook ter nagedachtenis aan een dierbare.
Landschap Overijssel heeft de afgelopen maanden Park 1813 op de Lemelerberg een grote opknapbeurt gegeven. Daarbij is ook het sterrenbos opgeknapt met in het hart de Gedachtenishoek.

Sterrenbos
Het westelijke deel van park 1813 wordt gevormd door het Sterrenbos. Sterrenbossen werden vroeger speciaal aangelegd voor de jacht. In Park 1813 is het sterrenbos echter vanwege de aantrekkelijke vorm aangelegd. In het hart van het sterrenbos kon je in het begin van de twintigste eeuw een boom planten voor 10 gulden en die ?noemen naar een geschiedkundig persoon, naar een gestorven familielid of naar zichzelven?. Nu, aan het begin van de twintigste eeuw, maakt Landschap Overijssel het mogelijk om opnieuw een boom te planten om te gedenken.

Hernieuwde Gedachtenishoek
De hernieuwde Gedachtenishoek is nu een indrukwekkende lege ruimte doorkruist door paden en omgeven door een rand van Amerikaanse eik. In acht plantvakken kunnen uiteindelijk 200 bomen geplant worden om te gedenken. Binnenin de lege ruimte staat een aantal oorspronkelijke, bijzondere bomen die op die plek zo?n 100 jaar geleden in groepen van drie zijn geplant. Zij bewaken de lege ruimte die de komende jaren weer geleidelijk gevuld gaat worden met nieuwe gedachtenisbomen.

Boom planten om te gedenken
Zowel in het voor- als het najaar bestaat de mogelijkheid via Landschap Overijssel een boom te planten in de Gedachtenishoek van Park 1813. Mensen die een boom willen planten kunnen kiezen uit een inlandse eik, linde, beuk of zoete kers. Deze soorten passen in dit gebied, voelen zich thuis op zandgrond en kunnen hier groot en oud worden. Landschap Overijssel ziet de Gedachtenishoek als een plek voor bezinning, gedachtenis en reflectie. Daar hoort soberheid bij. Bordjes, bloemen of andere voorwerpen zijn dan ook niet welkom in de Gedachtenishoek.

De kosten voor het planten van een boom bedragen ?500,- . Met dat bedrag beheert Landschap Overijssel de Gedachtenishoek en wordt bijgedragen aan de instandhouding van Park 1813.  Voor meer informatie www.landschapoverijssel.nl .

Al tachtig jaar zet Landschap Overijssel zich in voor natuur&landschap in Overijssel! Samen met de onmisbare steun van onze donateurs, bedrijfsvrienden en natuurlijk de buren van onze natuurterreinen. Maar ook met de gemeenten, talloze enthousiaste vrijwilligers, de provincie Overijssel en de Nationale Postcodeloterij. Bedankt daarvoor! Help jij ook mee? Heel graag! www.landschapoverijssel.nl/jubileum

Marcel Middelveld
Een leuk nieuwtje? Grappig filmpje? Of een hele goede tip? Gooi het gerust bij ons over de heg! Volledig anoniem, maar plaats je contactgegevens er wel bij, zeker als je een vraag hebt waar we op moeten reageren. We publiceren nooit je naam zonder dat je dit wilt. Tenzij je dat juist wilt. Mail ons gerust op onlineredactie@salland1.nl!

Als je toch bezig bent!

Volg jij Salland1 al?

2,014FansLike
2,285VolgersVolg
2,074VolgersVolg
4,008AbonneesAbonneer