De scholen gaan weer beginnen. Op maandag 18 augustus starten de scholen weer. Kinderen gedragen zich anders in het verkeer. U kunt er rekening mee houden dat kinderen geen minivolwassenen zijn. Ze kunnen heel veel dingen nog niet, zoals uit hun ooghoeken kijken. Of weten niet precies waar geluiden vandaan komen. De belangrijkste activiteit van kinderen is bovendien spelen en ze denken vaak niet na voordat ze iets doen. Daardoor kunnen ze plotseling oversteken, ineens uitwijken of andere onverwachte dingen doen.
Op uw hoede zijn en uw snelheid aanpassen, vooral in de omgeving van scholen, zorgt voor een grotere veiligheid van kinderen in het verkeer.
Rijd 30 kilometer per uur in een woonwijk en bij een school.
Geef kinderen zoveel mogelijk voorrang.
Denk aan brommers en scooters op de rijbaan.
Wat kunnen kinderen zelf doen?
Wil je veilig van en naar school? Dan hebben we de volgende tips voor jou :
Ga ruim op tijd van huis. Dan hoef je je niet te haasten en kun je beter opletten.
Neem je bagage veilig mee, onder stevige snelbinders, in een fietstas of in een rugzak. Hang nooit een tas aan het stuur.
Sla je linksaf met de fiets? Kijk altijd eerst achterom.
Ga nooit vlak voor een auto langs.
Rood licht betekent stoppen!
Luister geen muziek, dan hoor je het verkeer niet.
Fiets je in de groep? Stoei niet en let op elkaar.
Houd op een drukke weg allebei je handen stevig aan het stuur.
Ga nooit naast een vrachtwagen fietsen. Blijf er liever op ruime afstand achter. Dat is veel veiliger.
Wat kunt u als ouder(s) doen?
U kunt uw kind voorbereiden op de risico’s die het loopt op weg van en naar school. Samen kunt u de belangrijkste verkeersregels doornemen en de route van en naar school verkennen. Als uw kind oud genoeg is om te fietsen, dan kunt u samen naar school gaan fietsen. Uiteindelijk is uw zoon of dochter oud genoeg om het alleen te doen.
Goede reflectie op de kleding is naast fietsverlichting belangrijk om gezien te worden.
Breng uw kinderen niet of zo min mogelijk met de auto naar school. U brengt hiermee andere kinderen in gevaar, omdat de drukte en chaos rondom school door autogebruik toeneemt. Wanneer u ver van de school woont, parkeer dan de auto niet in de straat van de school, maar een stukje van de school vandaan. U kunt samen het laatste stuk lopen.