Een muziekvoorstelling van meer dan 120 musici die bestaat uit 65 muzikanten en een koor van 70 stemmen. Dat staat te gebeuren in de schouwburg in Deventer komende zondag. Dit gebeurt vanwege het 80-jarige bestaan van de Verenigde Naties (VN). Het doel is om bezoekers te raken met muziek.
Er wordt onder andere een speciaal gecomponeerd werk opgedragen. Het stuk was bedoeld voor het 75-jarige bestaan van de VN, maar kon in 2020 niet opgedragen worden vanwege de coronacrisis.
Het thema is ‘Passie voor de Wereld’ dat verwijst naar het bereiken van vrede, rechtvaardigheid en duurzame ontwikkeling in de wereld. Daarom wordt er tijdens de opvoering aandacht besteed aan de 17 Duurzame Ontwikkelingsdoelen (SDG’s). Ook zijn er informatiestands aanwezig van VN-organisaties, UNICEF Nederland en SDG Nederland. Op die manier kunnen bezoekers meer te weten te komen over de SDG’s en het thema.
“Echte verandering begint bij samenwerking,” aldus de organisatie. “Met dit concert willen we laten horen dat partnerschap tussen mensen, verenigingen en generaties de sleutel is tot een vreedzame, rechtvaardige wereld. Elke noot en elke stem draagt bij aan dat gezamenlijke ideaal.”
Het concert begint zondag om 15.00 uur. Kaarten zijn verkrijgbaar via de website van Deventer Schouwburg.
Tip Salland1:
Stuur een e-mail naar redactie@salland1.nl