Compensatie eigen risico vervalt in 2014

Leestijd: 2 minuten


Het kabinet heeft de regeling Compensatie eigen risico (Cer) met ingang van dit jaar afgeschaft. Dat betekent dat deze compensatie dit jaar niet meer wordt uitbetaald.
Deze regeling was bedoeld voor mensen met hoge zorgkosten die het volledige eigen risico van de zorgverzekering moesten betalen. In bepaalde gevallen kon u daarvoor een jaarlijks geldbedrag ontvangen. Deze bijdrage (? 99,- in 2013) werd jaarlijks in het najaar uitbetaald door het Centraal Administratie Kantoor (CAK).

Vanaf 2014 worden gemeenten ervoor verantwoordelijk om ? met minder geld ? iets te doen voor mensen met hoge zorgkosten. Op dit moment is nog niet bekend hoe de gemeente Olst-Wijhe dit gaat doen. Het beleid hiervoor wordt op dit moment ontwikkeld. Eind 2014 is er meer bekend.

Brief van het CAK

Kreeg u in 2013 de bijdrage als tegemoetkoming van het eigen risico? Dan ontvangt u in juli een brief van het CAK. Bij deze brief zit een antwoordkaart. Als u de antwoordkaart invult geeft u het CAK toestemming om informatie over te dragen aan de gemeente. De gemeente kan deze informatie gebruiken voor de uitvoering van het nieuwe beleid. De gemeente krijgt dan in het najaar uw gegevens van het CAK.

Het terugsturen van de antwoordkaart betekent dus niet dat u automatisch een vervangende bijdrage ontvangt. Dit is afhankelijk van hoe de gemeente hier invulling aan gaat geven. Als u de antwoordkaart niet terugstuurt, kunt u later vanzelfsprekend wel zelf nog informatie opvragen bij de gemeente.

Eind 2014 meer informatie

Wij vragen nog even geduld te hebben met het stellen van vragen aan de gemeente naar aanleiding van de brief van het CAK. De nieuwe regeling wordt eind 2014 via deze website en in de IJsselberichten (gemeentelijke pagina in de Huis aan Huis) bekend gemaakt. Als u de antwoordkaart heeft teruggestuurd, ontvangt u deze informatie eind 2014 ook per post.

Wet tegemoetkoming chronisch zieken en gehandicapten (Wtcg)

Ook de Wtcg wordt met terugwerkende kracht afgeschaft per 1 januari 2014. Via de Wtcg werden gehandicapten en chronisch zieken gecompenseerd voor de meerkosten die zij hebben ten opzichte van gezonde mensen. Omdat de Wtcg altijd achteraf door het CAK wordt uitbetaald, wordt de tegemoetkoming over gemaakte kosten in 2013 dit jaar nog wel overgemaakt. De beschikking krijgt u vanaf oktober, de tegemoetkoming over 2013 kunt u in december 2014 verwachten.

Marcel Middelveld
Een leuk nieuwtje? Grappig filmpje? Of een hele goede tip? Gooi het gerust bij ons over de heg! Volledig anoniem, maar plaats je contactgegevens er wel bij, zeker als je een vraag hebt waar we op moeten reageren. We publiceren nooit je naam zonder dat je dit wilt. Tenzij je dat juist wilt. Mail ons gerust op onlineredactie@salland1.nl!

Als je toch bezig bent!

Volg jij Salland1 al?

2,014FansLike
2,285VolgersVolg
2,074VolgersVolg
4,008AbonneesAbonneer