60 jaar geluk in Heino: Ton en Ria vieren diamanten huwelijk

Leestijd: < 1 minuut

Ton (88) en Ria (86) van der Vegt – Ehren vierden vrijdag 17 oktober hun diamanten huwelijk. Burgemeester Rob Zuidema bracht het echtpaar een feestelijk bezoek in hun seniorenwoning in Heino, waar ze nog altijd zelfstandig wonen.

Ton werd geboren als derde in een gezin van zes kinderen in Heino, Ria als tweede van tien in Lettele. In 1965 zijn ze getrouwd en konden ze een woning kopen in Zwolle. Daar werkte Ton in de metaalindustrie en later als monteur bij zeepfabriek De Fenix. Ria bleef thuis en zorgde trouw voor hun 3 kinderen. Ze had echt talent voor naaien, en naaide zelfs haar eigen trouwjurk. Ook maakte ze later talloze kledingstukken voor de kinderen en kleinkinderen.

Naast de zorg voor het gezin zette Ria zich jarenlang in als vrijwilliger: van collectes en schooltuintjes tot het parochieblad en het schoonmaken van de kerk. Ton zong ruim 54 jaar in het kerkkoor, waarvan de laatste twintig jaar samen met zijn Ria. Daarnaast stond hij in de buurt bekend als handige buurman: “Wat zijn ogen zien, maken zijn handen.”

Twee jaar geleden verhuisden ze terug naar Heino. Hun oude woning in Zwolle werd overgenomen door hun oudste kleinzoon. Het koppel geniet nog volop van het leven. Ze trekken er graag samen op uit, met de benenwagen of op de fiets. We wensen Ton en Ria nog vele gelukkige en gezonde jaren toe in Heino.

Tip Salland1:
Stuur een e-mail naar redactie@salland1.nl

Als je toch bezig bent!

Volg jij Salland1 al?

2,014FansLike
2,285VolgersVolg
2,074VolgersVolg
4,008AbonneesAbonneer