Volop zomeravonturen bij Natuurmuseum Holterberg: van rangers tot stenen slijpen

Leestijd: 2 minuten

De zomervakantie is officieel begonnen en dat betekent dat het Natuurmuseum Holterberg de komende weken flink uitpakt. Het museum heeft een bomvol vakantieprogramma klaarliggen voor het hele gezin. Wie zin heeft in avontuur, creativiteit of een flinke dosis natuurweetjes, kan de komende weken zijn hart ophalen op de Holterberg.

Het vakantieseizoen trapt af op maandag 13 juli (en herhaalt zich op maandag 27 juli) met de Nature Experience. Kinderen kunnen deze dagen op avontuurlijke ontdekkingstocht onder leiding van een echte ranger. Samen gaan ze in het Bos van Daantje Das op zoek naar diersporen, spechten en muizen. Ook leren de jonge onderzoekers het verschil tussen amfibieën en reptielen. Wie de tocht succesvol volbrengt, gaat naar huis met een officieel Super Natuur Onderzoekers-diploma en een lekker ijsje.

Geheimen in stenen en broodjes bakken
Op donderdag 16 juli staat het museumplein in het teken van oude ambachten en verborgen schatten. Stenoloog Martin Doorman laat zien hoe natuurstenen worden geslepen. Bezoekers die zelf een bijzondere steen in de kast hebben liggen, mogen deze meenemen. Martin onderzoekt ter plekke of er fossielen of mineralen in verstopt zitten en taxeert de stenen gratis. Op diezelfde donderdag kunnen creatievelingen aan de slag bij kunstenares Margot Hagel om een eigen buideltje van echt leer te maken, terwijl er tussen de middag op het plein ook zelf heerlijke broodjes boven het vuur gebakken kunnen worden.

Wandelen en creatief met leer
Voor gezinnen die de Sallandse natuur eens op een andere manier willen ontdekken, staat er op donderdag 23 juli een speciale interactieve gezinswandeling op de agenda. Een natuurgids neemt de wandelaars mee naar de mooiste, verborgen plekjes van de Holterberg om op bezoek te gaan bij de bosdieren en te speuren naar sporen. Uiteraard wordt ook deze tocht feestelijk afgesloten met een verfrissend ijsje.

De vakantiemaand wordt op donderdag 30 juli creatief afgesloten. Margot Hagel keert die dag terug naar het museumplein met haar handgemaakte leren tassen en armbanden, en geeft de hele dag door workshops waarin jong en oud zelf met echt leer aan de slag mag gaan.

Aanmelden en informatie
Voor een aantal activiteiten, zoals de wandeling met de gids en de tocht met de ranger, is het noodzakelijk om vooraf een plekje te reserveren omdat het aantal deelnemers beperkt is. Voor de creatieve workshops op het plein is aanmelden niet nodig. Alle exacte starttijden, prijzen en de mogelijkheid om direct te reserveren zijn te vinden op de officiële website van het museum via www.museumholterberg.nl.

Tip Salland1:
Stuur een e-mail naar redactie@salland1.nl

Ook Interessant:

Volg jij Salland1 al?

2,014FansLike
2,285VolgersVolg
2,074VolgersVolg
4,008AbonneesAbonneer