Bij een verkeerscontrole op de A1 tussen Bathmen en Holten zijn donderdag tientallen automobilisten bekeurd. Ook zijn er twee aanhoudingen verricht. Het was een gezamenlijke actie van politie, belastingdienst en financiële recherche.
De controle vond plaats tussen 13:30 en 21.30 uur. Hierbij werden onder meer ANPR-auto’s ingezet. Wanneer met deze auto’s een kenteken werd gesignaleerd vanwege een openstaande vordering of een andere zaak, waarmee bovenstaande instanties gemoeid zijn, werd de bestuurder door een motoragent naar de controlelocatie geleid.
Verder werd de controle uitgevoerd met een MONO-cam. Deze werd op een viaduct geïnstalleerd en diende ter controle op het gebruik van mobiele telefoons tijdens het rijden. Deze camera registreerde 38 overtredingen. Ook motoragenten hielden toezicht en deelden bekeuringen uit.
Tijdens de controle werden onder meer bekeuringen uitgeschreven voor het vasthouden van een mobiele telefoon tijdens het rijden, het niet kunnen tonen van een rijbewijs of identiteitsbewijs, rijden onder invloed van drugs of alcohol, getinte ruiten, een ondeugdelijke uitlaat, defecte verlichting en een ontbrekende kentekenplaat. Verder waren er overtredingen met betrekking tot aanhangers. Zo werd een bekeuring uitgeschreven voor een overbeladen voertuig met 19 procent overbelading, waren er overtredingen rond de hulpkoppeling en losbreekreminrichting en was er een overtreding, waarbij de bestuurder de lading niet goed had afgedekt, waardoor gevaar voor afvallende lading ontstond. Daarnaast werden er nog bekeuringen uitgedeeld voor het niet juist dragen van een gordel, voor fietsen in het donker zonder verlichting en het rijden op een bromfiets zonder gasdichte uitlaat.
De motoragenten bekeurden in totaal vijf personen voor gebruik van een mobiele telefoon tijdens het autorijden, wat niet op het wegvak van de MONO-cam had plaatsgevonden. Daarnaast registreerden zijn drie snelheidsovertredingen op de A1. In één geval ging het om een overschrijding van meer dan 40 kilometer per uur en in twee gevallen om een snelheidsoverschrijding van meer dan 40 kilometer per uur bij wegwerkzaamheden. Dit wordt extra zwaar bestraft. Verder werd een bekeuring uitgeschreven voor het niet tonen van een rijbewijs. In totaal werden op de controleplaats ruim twintig bekeuringen uitgeschreven, naast de 38 overtredingen die door de MONO-cam werden geregistreerd.
Twee bestuurders werden tijdens de controle aangehouden, omdat zij ervan werden verdacht onder invloed van drugs te rijden. Van beide is voor nader onderzoek bloed afgenomen. Zij kregen een rijverbod van 24 uur. De resultaten van het onderzoek moeten uitwijzen of de bestuurders strafrechtelijk worden vervolgd.
Ook de resultaten van de belastingdienst waren fors. 18 Auto’s werden in beslag genomen, waarvan er 7 direct werden afgevoerd. De bestuurders van de 11 andere auto’s mochten wel doorrijden, maar hun auto bijvoorbeeld niet meer verkopen. Verder is er ter plekke € 344.000,- aan openstaande belastingschulden afgerekend.
Tip Salland1:
Stuur een e-mail naar redactie@salland1.nl