Rohda strijdend ten onder tegen IJsselmeervogels (0-1)

Leestijd: 4 minuten

Het is Rohda nog niet gelukt om een punt te pakken in de competitie van de Tweede Divisie. Zaterdag werd nipt met 0-1 verloren van de IJsselmeervogels uit Spakenburg. Voor trainer Jos van der Veen was het een zure nederlaag omdat de ploeg uit Raalte zeker een punt had verdiend. Een korte fase in het begin van de tweede helft zorgde er voor dat Rohda op een achterstand werd gezet. Gedurende het resterende deel van de tweede helft lukt het de ploeg niet meer om in ieder geval langszij te komen.

Rohda had een moeizame start in de eerste helft omdat de gasten uit Spakenburg niet van plan waren om zich te verstoppen. IJsselmeervogels zocht direct de aanval en zette Rohda onder druk. Al vanaf de aftrap leidde dit al tot een eerste hachelijk moment toen de bal doorschoot en Van Zaltbommel net op tijd in kon grijpen. Daarna ontspon zich een duel waarbij Rohda liet zien dat het verdedigend de zaken goed op orde had. Alleen was er door de druk van de IJsselmeervogels geen mogelijkheid om de voorwaartsen Ebi Willemsen en Tije ten Den te bereiken.

Jeffrey van Dikkenberg had de 0-1 moeten aantekenen op het scorebord maar werd door Van Zaltbommel opzij gedreven en kon niet meer raak schieten uit de moeilijke hoek. Een bittere pil was het uitvallen van Tije ten Den die in minuut 26 het veld moest verlaten en vervangen werd door Dylan Rickhoff.

Het tweede deel van de eerste helft was meer gelijkwaardig, waarbij er meer een strijd op het middenveld werd gestreden zonder echte kans voor beide ploegen.

Rohda kwam niet goed uit de startblokken bij het begin van de tweede helft en liet IJsselmeervogels teveel ruimte om op te stomen. Al in de eerste minuten wist de paal redding te brengen voor Rohda, maar in de 49e minuut was het toch raak. Arantis Roep krijgt een afvallende bal ingespeeld in het strafschopgebied na slecht verdedigend werk en wist de bal hard in te schieten. Na het doelpunt was Rohda het even kwijt en maakte teveel kleine fouten om er goed uit te komen.

Door een dubbele wissel probeerde trainer Van der Veen de angel uit de aanval van IJsselmeervogels te krijgen, door het inbrengen van Manuel Iylia en Diëgo Paais. Een prachtige crosspass van Sten Brand op de snelle Ebi Willemsen werd maar net onderschept door keeper Kaargaren, en eigenlijk was dit de enige echt goed uitgespeelde kans voor Rohda. De slotfase van de tweede helft was voor Rohda, maar ondanks de strijdlust en inzet werd er geen kans gecreëerd. In de 84e minuut leek de gelijkmaker te vallen maar de scheidsrechter floot het hectische moment af. Door de haast leek Rohda zichzelf voorbij de lopen, en in de resterende 5 minuten blessuretijd kon de Raalter ploeg geen vuist meer maken.

Na afloop toonde Jos van der Veen zich een trotse trainer, die de ploeg verder ziet groeien en hij verwacht dat dit op termijn resultaat gaat opleveren. De eerste kans is komende woensdag bij de uitwedstrijd voor de beker tegen Derde Divisionist TOGB in Berkel en Rodenrijs. Volgende week zaterdag staat de lange rit naar Zeeland op de rol voor de uitwedstrijd tegen Kloetinge.

Lees hier het liveblog terug.

Jos van der Veen na afloop van Rohda – IJsselmeervogels

Lambert Anindjola maakte onderstaande fotoreportage van de wedstrijd tussen Rohda en de IJsselmeervogels.

Willy Gerrits maakte onderstaande fotoreportage.

Ook Interessant:

Volg jij Salland1 al?

2,014FansLike
2,285VolgersVolg
2,074VolgersVolg
4,008AbonneesAbonneer