Ridder Jordan van Wijhe overhandigt dinsdag 20 oktober om 16.00 uur een vlag en een vlaggenlijn aan burgemeester Sietske Poepjes van Olst-Wijhe. Met de overhandiging wil hij aandacht vragen voor het herdenkingsjaar rond de Slag bij Ane, die 800 jaar geleden plaatsvond.
De bijeenkomst vindt plaats in het gemeentehuis van Olst-Wijhe. Van Wijhe wil er ook plannen presenteren voor activiteiten waarmee de gemeente bij het herdenkingsjaar kan aansluiten.
Daarnaast vraagt hij aandacht voor de lokale geschiedenis van Olst-Wijhe en Salland. Daarbij staat de rol van ridders en boeren in de middeleeuwen centraal. Zij kwamen in opstand tegen het gezag van de bisschop van Utrecht. De Slag bij Harculo, die aan de Slag bij Ane voorafging, maakt eveneens deel uit van die geschiedenis. Olst-Wijhe was twee jaar geleden betrokken bij de aandacht voor die gebeurtenis.
Van Wijhe vertelt tijdens de bijeenkomst over ridders die in de dertiende eeuw in en rond Salland leefden. Onder hen waren Jordan van Wijhe, Geert van Hune en leden van de familie Van Salland. Volgens het historische verhaal sloten zij zich aan bij het leger van bisschop Otto II van Lippe, dat ten strijde trok tegen de opstandige ridder Rudolf van Coevorden.
Ook de geschiedenis van versterkte woonplaatsen, kastelen, leengoederen en tolplekken komt aan bod. Die locaties speelden een rol bij de machtsverhoudingen, de controle over het gebied en de veiligheid.
De bijeenkomst in het gemeentehuis is toegankelijk voor iedereen die belangstelling heeft voor de geschiedenis van Olst-Wijhe en Salland.
Tip Salland1:
Stuur een e-mail naar redactie@salland1.nl