De gemeente Raalte wil blijven groeien en verbeteren. In de kadernota staan de plannen voor de jaren 2026 tot 2029. Er wordt ingezet op groei, sterke wijken en dorpen, en een toekomstbestendig buitengebied. Het college van burgemeester en wethouders legt de plannen voor aan de gemeenteraad.
Wethouder Alexander Kreule (FinanciĆ«n) zegt hierover: “Raalte is een fijne plek om te wonen. Dat willen we zo houden. Maar omdat er minder geld van de landelijke overheid komt, moeten we slimme keuzes maken.”
De gemeente werkt aan drie belangrijke doelen. Allereerst wil Raalte de woningnood aanpakken door in tien jaar tijd 3.000 nieuwe woningen te bouwen. In elk dorp wordt bekeken waar dit mogelijk is. Daarnaast worden inwoners en organisaties betrokken bij het verbeteren van veilige en prettige woonwijken. Tot slot wordt er gekeken naar hoe het buitengebied aantrekkelijk en toekomstbestendig kan blijven.
Eind mei bespreekt de gemeenteraad de plannen. In juni wordt hierover een besluit genomen.
Tip Salland1:
Stuur een e-mail naar redactie@salland1.nl