Programma Deventer Op Stelten bekendgemaakt

Leestijd: 2 minuten

Van 3 tot en met 5 juli verandert de binnenstad van Deventer opnieuw in één groot openluchttheater tijdens de 29e editie van Deventer Op Stelten. Op dertien locaties zijn meer dan 175 voorstellingen te zien van gezelschappen uit binnen- en buitenland.

Het festival geldt als het grootste buitentheaterfestival van Oost-Nederland en trekt jaarlijks duizenden bezoekers.

Deventer talent krijgt grotere rol
Volgens organisator Events dEVENTer staat dit jaar lokaal talent extra centraal. Naast internationale theatergroepen krijgen ook makers, decorbouwers en artiesten uit Deventer een prominente plek in het programma.

Directeur-bestuurder Martijn Westerbrink noemt Deventer een “maakstad” waarin veel creatief talent aanwezig is.

Buitentheater toegevoegd aan erfgoedlijst
Het buitentheater van Deventer Op Stelten is onlangs toegevoegd aan de Nederlandse lijst van Immaterieel Erfgoed. Daarmee krijgt de kunstvorm dezelfde erkenning als andere culturele tradities die onder toezicht van UNESCO worden bijgehouden.

Eerder kreeg ook het Dickens Festijn die status.

Wellekade verandert in festivalterrein
De Wellekade langs de IJssel wordt tijdens het festival volledig afgesloten voor grote buitenvoorstellingen. Daar is onder meer de productie Kori Kori van het Franse gezelschap Compagnie Oposito te zien.

Verder zijn er mobiele acts, foodtrucks, terrassen en muziekoptredens. De organisatie verwacht dat de kade het hele weekend een van de drukste festivallocaties wordt.

Wellekade verandert in festivalterrein
Ook het Worpplantsoen krijgt een uitgebreid programma met theater, muziek en activiteiten voor kinderen en volwassenen.

In het park zijn voorstellingen te zien van onder meer !mpact, Big Wolf Company en Compagnie DaaD. Het avondprogramma duurt dit jaar langer dan voorgaande edities en wordt afgesloten met dj’s en een lichtprojectie langs de IJssel.

Grote avondvoorstellingen op pleinen
Op het Grote Kerkhof gaat het Duitse gezelschap Pan.Optikum de Nederlandse première spelen van de voorstelling FACE T(W)O. De voorstelling is op vrijdag- en zaterdagavond te zien.

Op de Brink bouwt Cirque Ici een groot kunstwerk van honderden houten balken, als combinatie van beeldende kunst en theater.

Voorstellingen ook binnen te zien
Naast straattheater zijn er ook voorstellingen in kerken, musea en theaters in de stad. In de Bergkerk brengt Panama Pictures een nieuwe productie.

In de Grote of Lebuinuskerk komt een grote ballenbakvoorstelling te staan. Ook in MIMIK en de Deventer Schouwburg zijn voorstellingen geprogrammeerd.

Jong podiumtalent in Havenkwartier
In het Havenkwartier vindt opnieuw het programmaonderdeel Poolshoogte plaats. Daar presenteren jonge theatermakers en performers tientallen voorstellingen, variërend van mime en breakdance tot muziektheater.

Volgens de organisatie is het programma dit jaar groter dan ooit, met 74 optredens in drie dagen.

Meeste voorstellingen gratis toegankelijk
Het grootste deel van het festival is gratis toegankelijk. Voor enkele voorstellingen moeten bezoekers vooraf reserveren of een ticket kopen.

De organisatie zegt het festival zo toegankelijk mogelijk te willen houden, onder meer voor bezoekers die slecht ter been zijn of een rolstoel gebruiken.

Meer informatie en het volledige programma staan op Deventer Op Stelten.

Tip Salland1:
Stuur een e-mail naar redactie@salland1.nl

Ook Interessant:

Volg jij Salland1 al?

2,014FansLike
2,285VolgersVolg
2,074VolgersVolg
4,008AbonneesAbonneer