Voordat hulpdiensten ter plaatse waren, sprong een omstander in het water aan de Welle in Deventer. Hij deed dit nadat hij iemand om hulp had horen roepen. De hulpdiensten rukten zondagavond rond 21.00 uur in grote aantallen uit na een melding van een persoon in het water. De persoon zou vanaf de Wilhelminabrug in de rivier de IJssel zijn gesprongen.
De omstander wist het slachtoffer op eigen kracht naar de steiger van het pontje te brengen. Medewerkers van het pontje hielpen beide mannen aan boord. Het slachtoffer was er slecht aan toe en er werd direct begonnen met reanimatie. Kort daarna namen de hulpdiensten deze over.
Twee ambulances, brandweerduikers en meerdere politie-eenheden kwamen met spoed ter plaatse. Ook werd een hoogwerker ingezet. Daarnaast werd een traumahelikopter opgeroepen voor medische ondersteuning. Handhavers zorgden ervoor dat het verkeer in de omgeving werd geregeld.
Volgens de politie was de reanimatie succesvol. Het slachtoffer is daarna met spoed per ambulance naar het ziekenhuis gebracht. De traumahelikopter werd later afgemeld en hoefde niet te landen. De omstander die te hulp schoot, raakte niet gewond en is door de politie thuisgebracht. Agenten geven aan dat hij het leven van het slachtoffer heeft gered.
De politie heeft onderzoek gedaan naar de oorzaak van het incident. Getuigen zijn opgevangen. Het pontje lag tijdens de afhandeling van het incident ongeveer een half uur stil, waardoor zo’n tien mensen moesten wachten op de overtocht.
Tip Salland1:
Stuur een e-mail naar redactie@salland1.nl
