De 1288 kilometer lange tocht van Bardonecchia in Italië naar Maastricht voert door zeven landen en duurt acht dagen. Voor de 39-jarige Bianka Kiezebrink uit Olst is het meer dan een sportieve prestatie: ze doet mee aan Tour for Life om geld op te halen voor kankeronderzoek.
Van 30 augustus tot en met 6 september stapt Kiezebrink op de fiets voor de meerdaagse sponsortocht, die geldt als een van de zwaarste van Europa. Met haar deelname wil ze minimaal 2.500 euro inzamelen voor het Erasmus MC Kanker Instituut.
In augustus 2022 verloor Kiezebrink haar zus aan kanker. “Het gemis is er elke dag”, zegt ze. “Haar kracht, liefde en doorzettingsvermogen neem ik mee op de fiets.” In haar omgeving zijn meer mensen getroffen door de ziekte. “Dat laat zien hoe hard goed onderzoek nodig blijft.”
Geld voor onderzoek
De sponsortocht Tour for Life zamelt geld in voor het Erasmus MC Kanker Instituut, voorheen bekend als het Daniel den Hoed Fonds. In het instituut wordt onderzoek gedaan naar nieuwe behandelmethoden en manieren om kanker eerder op te sporen.
“Onderzoek redt levens en geeft families perspectief. Daar wil ik aan bijdragen”, aldus Kiezebrink.
Naast het persoonlijke verlies speelt ook dankbaarheid een rol in haar besluit om mee te doen. “Ik voel me gezegend met een gezond lijf. Dat is niet vanzelfsprekend. Juist daarom wil ik mijn gezondheid inzetten voor een goed doel.”
De route voert door bergachtig gebied en vraagt dagelijks flinke inspanning. “Het is fysiek zwaar en mentaal uitdagend, maar het is ook een manier om mijn grenzen te verleggen en iets te doen dat groter is dan ikzelf.”
Kiezebrink hoopt dat zoveel mogelijk mensen haar actie willen steunen. “Elke bijdrage, groot of klein, brengt het onderzoek dichter bij nieuwe doorbraken.”
Doneren kan via haar persoonlijke actiepagina: https://supporta.com/lfqd/q53bdf02aj
Tip Salland1:
Stuur een e-mail naar redactie@salland1.nl