Beurs in Raalte helpt Sallanders nadenken over prettig wonen in de toekomst

Leestijd: 2 minuten

Hoe blijf je prettig en zelfstandig wonen als je ouder wordt? En wat betekent dat voor je woning, gezondheid, mobiliteit en portemonnee? Die vragen staan centraal tijdens de beurs ‘Prettig leven in Salland, nu & straks’, die op 4 en 5 september wordt gehouden in het HOFtheater in Raalte.

Bezoekers kunnen zich tijdens de twee dagen laten informeren over onder meer nieuwe woonvormen, woningaanpassingen, mantelzorgwoningen en biobased bouwen. Ook onderwerpen als hypotheken, subsidies, mobiliteit en slimme technologie komen aan bod.

De organisatie richt zich niet alleen op ouderen. Ook mensen die alvast willen nadenken over hun toekomstige woonsituatie of over de mogelijkheden voor hun ouders kunnen er terecht.

Gesprekken met burgemeester en wethouder
De beurs wordt vrijdag geopend met vraaggesprekken onder leiding van voormalig Tweede Kamerlid en zorgexpert Sabine Uitslag. Zij gaat onder anderen in gesprek met burgemeester Rob Zuidema, wethouder Martine Scholten en initiatiefnemers van nieuwe woonconcepten.

Op de beursvloer presenteren verschillende organisaties en bedrijven oplossingen voor wonen en dagelijks leven. Zo kunnen bezoekers informatie krijgen over domotica, slimme apparaten, comfortmeubels, boodschappen- en maaltijdservices en leefstijl. Ook zijn er wooncoaches aanwezig voor advies.

In de theaterzaal zijn presentaties over onder meer zelf bouwen, hypotheken en subsidiemogelijkheden.

Gratis gezondheidscheck
Een van de onderdelen van de beurs is het Hartcheckpunt. Daar kunnen bezoekers gratis hun bloeddruk, cholesterol en bloedsuiker laten meten. Leefstijlcoaches van Vital geven vervolgens advies. Ook het gemeentelijk Sportbedrijf is aanwezig met informatie over bewegen en activiteiten. De organisatie wil inwoners van Salland met de beurs vooral praktische informatie geven om op tijd na te denken over de toekomst: hoe wil je wonen, leven en gezond blijven – nu en straks?

De gezondheidscheck is vrijdag beschikbaar van 14.00 tot 20.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur. De beurs is beide dagen gratis toegankelijk. Vrijdag 4 september is het HOFtheater geopend van 10.00 tot 20.00 uur. Zaterdag 5 september kunnen bezoekers er terecht van 10.00 tot 17.00 uur.

Ook Interessant:

Volg jij Salland1 al?

2,014FansLike
2,285VolgersVolg
2,074VolgersVolg
4,008AbonneesAbonneer