Gospelkoor One Spirit organiseert op woensdag 1 juli een benefietconcert voor Stichting ALS Nederland in de Stinskerk in Zwolle. Het concert heeft een bijzondere betekenis voor koorlid Hanno Bos uit Wijhe, die al elf jaar leeft met de ongeneeslijke zenuw-spierziekte ALS.
De opbrengst van de avond komt volledig ten goede aan onderzoek naar ALS (Amyotrofische Laterale Sclerose). Bij deze ongeneeslijke ziekte vallen de spieren geleidelijk uit, terwijl het verstand meestal volledig intact blijft.
Voor de meeste mensen leidt de ziekte binnen drie tot vijf jaar na de diagnose tot overlijden. Daarom blijft onderzoek naar een behandeling of genezing van levensbelang.
Muziek en verbinding
Hanno Bos is samen met zijn verloofde Mirjam Zonnenberg lid van Gospelkoor One Spirit. Door ALS is hij inmiddels volledig verlamd geraakt en communiceert hij met behulp van een oogcomputer. Ondanks zijn beperkingen blijft hij betrokken bij het koor en bezoekt hij nog altijd de repetities en optredens.
Volgens het koor betekenen de muziek, het geloof en de onderlinge verbondenheid veel voor Hanno. Hoewel hij niet meer zelf kan zingen, beleeft hij de optredens intens mee en voelt hij zich onderdeel van de koorgemeenschap.
Tijdens het concert brengt Gospelkoor One Spirit onder leiding van dirigent Jaco Lips een gevarieerd programma met gospel- en luisterliederen. Bastiaan Lips verzorgt de muzikale begeleiding op piano en viool.
Het benefietconcert begint op woensdag 1 juli om 20.00 uur in de Stinskerk aan de Westenholterweg in Zwolle. De toegang is gratis. Tijdens de avond wordt een collecte gehouden en zijn er verschillende verkoopacties, waarvan de opbrengst volledig naar Stichting ALS Nederland gaat.