Donderdag 22 oktober opnieuw stakingen in het openbaar vervoer

Leestijd: < 1 minuut

Wie donderdag 22 oktober met de bus of regionale trein reist, moet rekening houden met uitval. Vakbonden FNV en CNV houden opnieuw een landelijke staking in het streekvervoer. In de regio kunnen reizigers daardoor hinder ondervinden. De treinen van NS rijden wel volgens de dienstregeling.

Uitval
De staking duurt de hele dag. Welke ritten precies uitvallen, is vooraf niet altijd bekend. RRReis waarschuwt dat er minder bussen en regionale treinen rijden. Reizigers wordt daarom aangeraden om kort voor vertrek de reisplanner te controleren.

Waarom staken ze?
De vakbonden FNV en CNV voeren actie, omdat de onderhandelingen over een nieuwe cao voor het streekvervoer zijn vastgelopen. Volgens de bonden willen werkgevers de arbeidsvoorwaarden verslechteren. Zo zouden werknemers hun rooster soms korter van tevoren te horen krijgen en kunnen pauzes langer worden, zonder dat daar loon tegenover staat.

Met de staking willen de vakbonden druk zetten op de werkgevers om de voorgestelde verslechteringen van tafel te halen.

Mogelijk tot aan de kerst stakingen
De vakbonden zijn van plan om de acties voort te zetten. Als de onderhandelingen niet tot een akkoord leiden, willen FNV en CNV tot aan de kerst iedere week een actiedag houden. Welke dagen dat precies zijn, maken de vakbonden minimaal 48 uur van tevoren bekend.

Bekijk donderdag kort voor vertrek de actuele dienstregeling om zo verrassingen te voorkomen. De reisinformatie is te vinden via RRReis en 9292.

Ook Interessant:

Volg jij Salland1 al?

2,014FansLike
2,285VolgersVolg
2,074VolgersVolg
4,008AbonneesAbonneer